nnocentric

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Anasayfa

Mersin Tarsus'ta 2 Proje: "Eğitimle Sinerji Yaratan KOBİler" ve "KOBİler İçin Online Fikri-Sınai Haklar Eğitimi"

innoCentric tarafından Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası adına yürütülen "Eğitimle Sinerji Yaratan KOBİler" projesi ve yine innoCentric tarafından yerelleştirme faaliyetlerinin gerçekleştirildiği patent4SME - KOBİler İçin Online Fikri-Sınai Haklar Eğitimi projesi kapanış toplantıları 24 Mart 2011 tarihinde gerçekleştirildi.
 
KOBİlerin yenilik yönetimi konusunda profesyonel eğitim ve danışmanlıklar alması üzerine şekillenen "Eğitimle Sinerji Yaratan KOBİler"Projesi kapsamında Tarsus ve çevresindeki 16 KOBİ eğitimlerin yanısıra koçluk programlarından yararlanarak yenilik projelerinin yürütülmesi konusunda desteklenmiştir. Bu kapsamda farklı sektör ve büyüklüklerden KOBİler yenilik kapasitelerinin belirlenmesinin ardından öncelikle yönelmeleri gereken alanları danışmanlarla tespit ederek kurumsal gelişmelerine paralel olarak yenilikçi ürün/hizmet projesi de geliştirmişlerdir. Bu projelerin şekillendirilmesinde de danışmanlık hizmeti alan KOBİ'lere proje kapanış toplantısında sertifikaları takdim edildi.
 
Patent4SME projesinde KOBİler için Fikri-Sınai Haklar Eğitimi hazırlanmıştır. 4 ortak ülke tarafından 4 dilde hazırlanan eğitim içeriğine bu adresten ulaşabilirsiniz. Eğitim KOBİ yöneticisi ve teknik-idari personelleri başta olmak üzere tüm fikri-sınai haklar konusuyla ilgililere açık ve ücretsizdir.