nnocentric

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Anasayfa

Kahramanmaraş ve Osmaniye'de 50 İşletmenin Teknoloji Taraması Tamamlandı

innoCentric tarafından KOSGEB Kahramanmaraş İGEM ve Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası adına Avrupa İşletmeler Ağı (EEN) adına verilen hizmetle Kahramanmaraş ve Osmaniye'de 50 işletmenin teknoloji taramaları ve uluslararası düzeyde işbirliği yapmaya hazır oldukları alanlar belirlenmiştir.

 

Proje kapsamında Kahramanmaraş ve Osmaniye'de "Yenilik ve Kümelenme" konulu seminerleriyle bölgesel rekabet gücünün geliştirilmesi konusunda farkındalık yaratılması hedeflenmiştir.

Projenin ikinci ayağında yine Kahramanmaraşlı işletmelere yönelik "Rekabet için Altın Fikirler: Patent, Marka ve İnovasyon" konulu eğitimlerle inovasyon ve rekabetçi ürün/teknoloji konusunda işletmelerine bilgi aktaracak çalışanlar güncel yetenekler ve yönetsel stratejiler konusunda bilgilendirilmişlerdir.

Proje kapsamında bölge işletmeleri kümülatif değerlendirilerek bölgenin inovasyon kapasitesi ve kısa vadede geliştirilmesi gereken bilgi ve yetenek ihtiyaçları da ortaya konulmuştur. Avrupa İşletmeler Ağı Projesi kapsamında önümüzdeki dönem yapılması planlanan faaliyetler konusunda önemli bir yol gösterici olan çalışmada bölge işletmeleri inovasyon stratejisi, inovasyon yeteneği, liderlik,inovasyon projelerine finans yaratabilme yeteneği, bilgi ve iletişim ağlarını işletme yararına kullanabilme yeteneği ve kurum kültürleri açısından değerlendirilmektedir.